Our Supporters
Vikings+Group
KJR
Elite+Rehab+and+Sports
McDonalds
Simple+Giving
Prinstant
Queanbeyan Twilight Meet

Queanbeyan Twilight Meet

30 Vikings swimmers took part in the Queanbeyan Twilight Meet in the Evening of Friday 9th and Saturday 10th of February.

Congratulations to all swimmers who took part, particularly those that swam PBs, gained qualifying times or won medals.

Results:

Alex Amon competed in:

Boys 15 years & Over 100 Fly, finishing in 1st place.

Boys 15 years & Over 200 Free, finishing in 3rd place.

Boys 15 years & Over 200 IM, finishing in 2nd place with a PB of 0.2 seconds

 Madison Amon competed in:

Girls 11-12 years 200 Free, finishing in 3rd place.

Girls 11-12 years 50 Free, finishing in 11th place.

 Billy Ansell competed in:

Boys 10 years & Under 100 Back, finishing in 3rd place.

Boys 10 years & Under 200 IM, finishing in 2nd place.

Boys 10 years & Under 50 Back, finishing in 3rd place.

Boys 10 years & Under 50 Breast, finishing in 1st place.

Boys 10 years & Under 50 Free, finishing in 2nd place.

 Chloe Arnold competed in:

Girls 13-14 years 50 Free, finishing in 2nd place.

 Madison Arnold competed in:

Girls 13-14 years 50 Free, finishing in 1st place with a PB of 0.81 seconds

 David Bale competed in:

Boys 15 years & Over 100 Free, finishing in 7th place.

Boys 15 years & Over 200 Free, finishing in 4th place.

Boys 15 years & Over 200 IM, finishing in 3rd place.

Boys 15 years & Over 50 Free, finishing in 7th place.

 Kelly Bateup competed in:

Girls 11-12 years 100 Back, finishing in 6th place.

Girls 11-12 years 100 Breast, finishing in 9th place.

Girls 11-12 years 100 Free, finishing in 5th place with a PB of 0.73 seconds

Girls 11-12 years 200 Back, finishing in 1st place.

Girls 11-12 years 200 Free, finishing in 2nd place with a PB of 1.33 seconds

Girls 11-12 years 400 Free, finishing in 4th place with a PB of 6.27 seconds

Girls 11-12 years 50 Back, finishing in 5th place.

Girls 11-12 years 50 Breast, finishing in 12th place.

Girls 11-12 years 50 Free, finishing in 4th place.

 Oliver Cheney competed in:

Boys 11-12 years 100 Back, finishing in 3rd place.

Boys 11-12 years 100 Free, finishing in 11th place.

Boys 11-12 years 200 Free, finishing in 5th place.

Boys 11-12 years 200 IM, finishing in 4th place.

Boys 11-12 years 50 Breast, finishing in 9th place with a PB of 0.04 seconds

 Emma Cooper competed in:

Girls 15 years & Over 100 Back, finishing in 3rd place.

Girls 15 years & Over 100 Breast, finishing in 2nd place.

Girls 15 years & Over 100 Free, finishing in 4th place.

Girls 15 years & Over 50 Back, finishing in 1st place.

Girls 15 years & Over 50 Breast, finishing in 2nd place.

Girls 15 years & Over 50 Free, finishing in 4th place.

 Mitchell Forshaw competed in:

Boys 13-14 years 100 Back, finishing in 2nd place with a PB of 2.83 seconds

Boys 13-14 years 100 Fly, finishing in 2nd place with a PB of 0.91 seconds

Boys 13-14 years 100 Free, finishing in 7th place with a PB of 7.04 seconds

Boys 13-14 years 50 Breast, finishing in 4th place.

 Bethany Galvin competed in:

Girls 10 years & Under 200 IM, finishing in 4th place.

Girls 10 years & Under 50 Free, finishing in 7th place.

 Benjamin Gow competed in:

Boys 13-14 years 100 Free, finishing in 3rd place with a PB of 0.2 seconds

Boys 13-14 years 200 Breast, finishing in 1st place.

Boys 13-14 years 200 Free, finishing in 3rd place.

Boys 13-14 years 200 IM, finishing in 3rd place.

Boys 13-14 years 400 Free, finishing in 2nd place.

Boys 13-14 years 50 Free, finishing in 4th place with a PB of 0.96 seconds

 Emily Gow competed in:

Girls 10 years & Under 100 Breast, finishing in 5th place.

Girls 10 years & Under 100 Free, finishing in 7th place.

Girls 10 years & Under 200 Breast, finishing in 5th place.

Girls 10 years & Under 50 Breast, finishing in 8th place.

 Kiara Laughlin competed in:

Girls 13-14 years 400 Free, finishing in 4th place.

 Ashleigh Lawson competed in:

Girls 13-14 years 100 Breast, finishing in 7th place with a PB of 0.53 seconds

Girls 13-14 years 100 Free, finishing in 10th place with a PB of 3.1 seconds

Girls 13-14 years 50 Fly, finishing in 5th place with a PB of 0.03 seconds

Girls 13-14 years 50 Free, finishing in 10th place.

 Jack Marjoribanks competed in:

Boys 11-12 years 100 Fly, finishing in 2nd place.

Boys 11-12 years 50 Back, finishing in 4th place.

Boys 11-12 years 50 Free, finishing in 8th place.

 Lachie Marjoribanks competed in:

Boys 10 years & Under 100 Back, finishing in 2nd place with a PB of 4.15 seconds

Boys 10 years & Under 200 Free, finishing in 2nd place with a PB of 8.38 seconds

Boys 10 years & Under 50 Back, finishing in 2nd place.

 Kristelle McGowan competed in:

Girls 11-12 years 100 Back, finishing in 2nd place.

Girls 11-12 years 200 Free, finishing in 1st place with a PB of 6.46 seconds

 Steven McGowan competed in:

Boys 13-14 years 200 Fly, finishing in 2nd place with a PB of 9.22 seconds

 Harrison Oyston competed in:

Boys 13-14 years 100 Free, finishing in 1st place with a PB of 0.99 seconds

Boys 13-14 years 200 Back, finishing in 1st place.

Boys 13-14 years 200 Free, finishing in 1st place.

Boys 13-14 years 200 IM, finishing in 1st place with a PB of 2.29 seconds

Boys 13-14 years 400 Free, finishing in 1st place.

 Thomas Palmer competed in:

Boys 11-12 years 50 Back, finishing in 5th place.

Boys 11-12 years 50 Fly, finishing in 8th place.

Boys 11-12 years 50 Free, finishing in 15th place.

 Patrice Parker competed in:

Girls 11-12 years 400 Free, finishing in 2nd place.

 Jordyn Parritt competed in:

Girls 13-14 years 100 Free, finishing in 1st place.

Girls 13-14 years 200 IM, finishing in 2nd place.

Girls 13-14 years 400 Free, finishing in 2nd place.

Girls 13-14 years 50 Back, finishing in 7th place.

Girls 13-14 years 50 Free, finishing in 3rd place.

 Ashley Patton competed in:

Girls 11-12 years 100 Breast, finishing in 2nd place with a PB of 1.81 seconds

Girls 11-12 years 100 Free, finishing in 9th place with a PB of 0.34 seconds

Girls 11-12 years 50 Breast, finishing in 2nd place with a PB of 1.7 seconds

Girls 11-12 years 50 Fly, finishing in 4th place with a PB of 1.14 seconds

Girls 11-12 years 50 Free, finishing in 7th place.

 Kate Patton competed in:

Girls 10 years & Under 100 Breast, finishing in 8th place.

Girls 10 years & Under 100 Free, finishing in 5th place with a PB of 1.15 seconds

Girls 10 years & Under 50 Breast, finishing in 7th place.

Girls 10 years & Under 50 Free, finishing in 4th place.

 Kira Piper competed in:

Girls 13-14 years 100 Fly, finishing in 2nd place.

Girls 13-14 years 50 Fly, finishing in 2nd place.

 Grace Ralston competed in:

Girls 10 years & Under 100 Free, finishing in 3rd place.

Girls 10 years & Under 50 Back, finishing in 2nd place with a PB of 1.2 seconds

Girls 10 years & Under 50 Fly, finishing in 1st place with a PB of 1.09 seconds

Girls 10 years & Under 50 Free, finishing in 2nd place.

 Lachlan Sky competed in:

Boys 10 years & Under 200 Free, finishing in 1st place.

Boys 10 years & Under 400 Free, finishing in 1st place with a PB of 8.58 seconds

 Sienna Sky competed in:

Girls 10 years & Under 50 Back, finishing in 3rd place.

Girls 10 years & Under 50 Breast, finishing in 9th place.

Girls 10 years & Under 50 Fly, finishing in 2nd place.

Girls 10 years & Under 50 Free, finishing in 6th place.

 Bailey Sullivan competed in:

Boys 10 years & Under 100 Breast, finishing in 3rd place.

Boys 10 years & Under 100 Free, finishing in 2nd place with a PB of 0.63 seconds

Boys 10 years & Under 50 Free, finishing in 4th place with a PB of 0.03 seconds